آشنایی با منیفولد گازهای طبی (اکسیژن)

منیفولد گازهای طبی یا به اختصار منیفولد، در بیمارستان ها و مراکز درمانی جهت مدیریت گازهای طبی استفاده میشود تا در صورت اختلال در منبع اصلی گاز، منبع رزو یا جایگزین را وارد خط اصلی کند. ساختار منیفولد (MANIFOLD) درسیستم مرکزی اکسیژن و بیهوشی شبیه یکدیگر است و شامل رگولاتورها و کنترل کننده ها، شیرهای دوطرفه میباشد که از دو گروه سیلندر اصلی و رزو تغذیه میشود.

منیفولد گازهای طبی

یا به اختصار منیفولد، در بیمارستان ها و مراکز درمانی جهت مدیریت گازهای طبی استفاده میشود تا در صورت اختلال در منبع اصلی گاز، منبع رزو یا جایگزین را وارد خط اصلی کند. ساختار منیفولد (MANIFOLD) درسیستم مرکزی اکسیژن و بیهوشی شبیه یکدیگر است و شامل رگولاتورها و کنترل کننده ها، شیرهای دوطرفه میباشد که از دو گروه سیلندر اصلی و رزو تغذیه میشود.

 هر زمان که فشار سیلندرهای اصلی از یک مقدار مشخصی کمتر شود و یا به اصطلاح خالی گردد، بطور خودکار، سیلندرهای رزو که پر از گاز هستند وارد شبکه توزیع خواهند شد و بدین ترتیب اختلالی در شبکه توزیع گازهای طبی به وجود نمی آید.

تفاوت مهمی که در منیفولد ساخته شده توسط شرکت مهندسی شنگرف طب در مقایسه با سایر منیفولد ها وجود دارد عدم نوسانات فشار، پیوستگی جریان گاز هنگام انتقال و جابجایی از سمت سیلندرهای خالی به پر، طراحی میزان دبی از ۳۰ مترمکعب در ساعت تا ۴۰ مترمکعب در ساعت و تنها دارنده مجوز تولید از اداره کل تجهیزات پزشکی کشور و ثبت شده در لیست محصولات دانش بنیان می باشد.

منیفولد گازهای طبی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *