آشنایی با دستگاه ساکشن دیواری

دستگاه ساکشن دیواری یا ساکشن سانترال در حقیقت یک ساکشن بدون موتور است که وظیفه تنظیم وکیوم مرکزی را دارد. نحوه کار این وسیله به این صورت است که توسط آداپتور وکیوم بر روی آتلت وکیوم نصب میشود 

ساکشن دیواری

دستگاه ساکشن دیواری وظیفه تنظیم فشار وکیوم مرکزی را بر عهده دارد. نحوه کار این وسیله به این صورت است که توسط آداپتور وکیوم بر روی آتلت وکیوم نصب میشود و میتوان میزان وکیوم مورد نیاز را به وسیله این دستگاه تنظیم نمود. استفاده از این وسیله بسیار ساده است، میزان وکیوم توسط گیجی که در بالای وسیله قرار دارد نشان داده میشود و کاربر تنها با چرخواندن شیر وکیوم (ولوم) میتواند مقدار درخواستی خود را تنظیم کند.

دو نوع از ساکشن های دیواری وجود دارد: ساکشن دیواری معمولی و مختص اطفال، که از لحاظ ساختار کلی این دو نوع تفاوت چندانی باهم ندارند و تنها تفاوت آنها در رنج گیج های وکیوم است که در مدل اطفال حداکثر وکیوم بسیار کمتر از مدل های معمولی میباشد. عموما در مدل های معمولی رنج گیج وکیوم از صفر تا ۷۰۰ میلی بار است در حالیکه در مدل های اطفال و نوزادان این مقدار ۳۰۰ میلی بار است.

ظرف های ساکشن از جنس پلی کربنات نشکن هستند و میتواند در کنار این وسیله و یا در زیر دستگاه قرار گیرند. به این ترتیب که در برخی مدل ها ظرف بصورت جدا از ساکشن قرار دارد و به وسیله شیلنگ سیلیکونی به آن متصل میگردد، در حالیکه در مدل های دیگر ظرف به صورت یکپارچه با ساکشن نیز ارائه میشود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *